发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson  Z* \1 p6 }* B. f9 G8 [0 H+ H0 G

8 I, n& |  F& `2 P/ u0 z7 dOver 8 years of piano teaching experience
0 ~! E0 D: d) Y0 z9 年钢琴丰富教学经验
/ B5 y$ l5 y) E8 ~9 [1 uOne-on-one lesson % L3 `" M$ r8 s5 E0 F
一对一课程! t  R$ i) I" [+ d. @3 c  w
Always preparing learners for music examinations 6 t3 P' `( Q7 `5 M; ~/ f) g
为学生做好充分的考试准备
: v- w' o, M; B' ePrevious students have gone tests and got international certificates- r: o3 C4 A' g* L
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书* e6 _+ Q6 Z' J. e5 E
Can teach all songs from classical to pop music
. C% B. p# [( {$ _& b; \可教任何歌, 从古典到流行; t' E+ `0 b/ x3 n) l
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons- p2 e" L; e2 u8 F& b- a8 L7 B
热情,有趣,快乐和有效率的课程
8 X' G- V" D1 d# d% YFor different students use unique teaching method" t& {/ Z' \0 h+ N3 j) J
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针8 I) b9 J/ P* s0 J7 S2 L" R2 u: Q
Can be used for elective course) P9 G& j6 O4 G' n
可做选修课7 ]- T- B% i. `$ f( n
Rates below are for individual instruction 9 K( Y( E6 ^, n- f! V
费用如下2 N: K$ I7 u3 ], l* a+ w* D& W; T/ f3 m

# a; k3 j! O) B+ e- BFee  1 2   
% C7 Y. W5 X& [Per Lesson:30minutes $15 $20   
& g8 b- G: c5 Q. U7 H( p( hPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    ' @6 U; J( s) d, C5 w* y3 k6 a
Per Lesson: 60minutes $30 $40  9 n  h( ?. V0 t" E" a! [, X
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
6 r( c" a1 U4 D/ b- }/ i6 {5 D: I$ x) s" v' h8 M2 V1 N
Over 8 years of piano teaching experience/ u5 j  N- `# a& l7 s$ f8 Y4 m: R
9 年钢琴丰富教学经验4 \/ w, q$ P: A6 R9 s! ]
One-on-one lesson
; S: j0 ]) P0 r1 ?# ?7 P" ?一对一课程
' y5 x- J3 N  V' E  y# MAlways preparing learners for music examinations
0 e& [) ?6 L9 A- g1 D. \7 t6 I5 j3 @为学生做好充分的考试准备
+ H. [* J/ d2 x1 T+ FPrevious students have gone tests and got international certificates9 u* P) p# e. Y" m
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
  y0 I" l$ G# Q- B# jCan teach all songs from classical to pop music/ m& H# U: q  z
可教任何歌, 从古典到流行/ i2 A% E; Z6 D- e/ ^
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons" y6 K: I! \0 _& J2 n1 Q
热情,有趣,快乐和有效率的课程
: z# F* y" c' B2 p7 `, zFor different students use unique teaching method) ?7 \3 `- u; [: D7 K8 L4 ?+ v
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针1 l) O3 R; s$ y: z0 W1 W5 e% A
Can be used for elective course
( e  a3 A$ _9 }! x& S. ~: s7 t可做选修课
+ F6 I8 G- f" S' GRates below are for individual instruction 4 W+ ~( p  Q1 _0 O6 x. k0 s& C
费用如下  w" z0 ~# Z/ p% F* g! E0 _: A
! m  U+ ~# l' D
Fee  1 2   
3 g# S  S5 o" {, L- b" zPer Lesson:30minutes $15 $20   
6 O6 i. L3 U8 C. }Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    3 `0 W6 A( V8 _: Q9 {" D/ I
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
  o; Q* k  Y2 E0 J7 n+ F: G$ KPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题