发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
- `% @. _0 V& Y* ]1 E" s) [/ W6 P) k6 f1 Y" g
Over 8 years of piano teaching experience/ @: H3 P3 Y: _9 O1 Z
9 年钢琴丰富教学经验  b4 L2 X( C3 B6 \2 @9 B7 ?
One-on-one lesson / M- {5 X- X% s( `
一对一课程
+ }8 m( w) }" m) T/ p( rAlways preparing learners for music examinations
3 {* b1 x1 {3 t% E9 N: A为学生做好充分的考试准备
3 n- U* |' x- j+ J0 JPrevious students have gone tests and got international certificates! f5 Z" R- h4 ^8 b
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
2 o3 I* F' x: @1 H! o' KCan teach all songs from classical to pop music
8 e4 [3 d/ o# M: t3 h4 X可教任何歌, 从古典到流行7 F0 c* X' x! v. W/ h# m
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
: u0 [% D, c3 B) x" n* w6 }. O热情,有趣,快乐和有效率的课程% P6 A5 Y$ ]4 q1 q
For different students use unique teaching method
2 d! L, ~. L5 \# B; H3 |& S7 a针对不同的学生采用不同而独特的教学方针7 M* A3 a' h2 v9 i
Can be used for elective course
, v% C0 N  L" c5 G/ @$ V0 v可做选修课  ^1 w  {3 n' X# A  m* H
Rates below are for individual instruction : s, M2 ~  y( \* y, g
费用如下
6 }$ m% @" a8 n$ x5 G. X4 Y' F  i
1 Y! s- G: B7 g6 |9 V  R$ @: t& _3 ~* wFee  1 2    & _: i* W* f1 E' \$ q2 @, s
Per Lesson:30minutes $15 $20   
4 ~1 ~1 _0 o: g) R1 o+ _3 ?3 x) g( j% hPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    ( I1 Q) k$ ^) K& ^
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
2 c& o. t7 S1 wPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
! n" j- L3 S9 x2 n  n& F& `  I) e; l! y, o
Over 8 years of piano teaching experience6 d, B$ g) g1 r6 z' y4 y
9 年钢琴丰富教学经验
; ~9 ^; U# O: ^8 @6 R; X% s' l. W" d' hOne-on-one lesson
& p% X: D% |% J0 D1 r; ]& W/ p0 @  D9 a一对一课程
) `$ C0 ]* d* A, OAlways preparing learners for music examinations
- g* @/ n) u' `0 W+ I& ~为学生做好充分的考试准备
+ b! c. c  S& j6 p# z9 EPrevious students have gone tests and got international certificates
" J/ t" s" g) w! R参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书" r' }0 e8 g( T" e2 o: a# ^3 p
Can teach all songs from classical to pop music
6 G8 }! h6 W2 a- F6 y8 ~2 u可教任何歌, 从古典到流行
3 F( Z8 c9 ?2 TEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons: O; \9 \+ d5 |  L! P2 }# ~. V& f* B
热情,有趣,快乐和有效率的课程
* _+ m3 B0 |  E6 g; o  RFor different students use unique teaching method
( W9 U2 M; m( D  ^' Q针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
! w5 W9 s$ \/ P7 VCan be used for elective course
& P, x9 N  c) b% f2 E6 R可做选修课4 W; I8 c$ u! V7 w  b
Rates below are for individual instruction 3 z- D) {7 h7 j; d- L$ H# ^: i/ `
费用如下9 v: W3 F/ ]# j: h! {

" C. Y" a5 V! n' {3 l) C% g3 @/ [Fee  1 2   
; Z, }/ C, m: m+ `; W! }6 L5 o, gPer Lesson:30minutes $15 $20   
$ B/ j  e; L! M, xPer Lesson: 45minutes $22.5 $30      O. s. H, }% ^% D1 U3 e3 Y
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
! H6 z5 i& V# Z" x0 v. r, SPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题