发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson7 l- Z# }6 o; S# m( B) E

* q; N8 u: z, j, N/ x, }Over 8 years of piano teaching experience8 p+ x$ j" s" @2 f0 I
9 年钢琴丰富教学经验& o' g7 l& X& p  k- m
One-on-one lesson 4 ~+ P  |/ j# e/ |  ?/ J
一对一课程
  S2 n  L  }, g9 CAlways preparing learners for music examinations   ~: L8 m5 _3 {3 j8 u& u" ^5 ~( n
为学生做好充分的考试准备
( h  \  b+ K' h& C, V4 n' n9 nPrevious students have gone tests and got international certificates
  [& X4 @6 @2 ~参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书8 g. M' X) k1 ~, ?' n/ O% z6 ~1 t
Can teach all songs from classical to pop music' X3 c  F  d: [
可教任何歌, 从古典到流行
& Z4 d6 T, D- `4 QEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
$ Q4 h* q) B1 }& J热情,有趣,快乐和有效率的课程& W/ R2 T3 ]- p& z2 B# L
For different students use unique teaching method
" ^+ c! K" c4 v' i. l! z3 H+ R针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
& y0 O& m1 n2 H% U$ z8 wCan be used for elective course( d- D1 |$ N  u$ d6 ]
可做选修课
, e9 L& W7 p) V1 ZRates below are for individual instruction
1 R0 o; p# A7 l9 u- M! E- C  {# ^( l费用如下4 e* V5 F% G+ B2 v
" U& m/ h, f, F0 ?
Fee  1 2   
, {$ ?& f( r3 `( `/ ?- iPer Lesson:30minutes $15 $20   
9 O; j0 Q, f; MPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
. x& \# a8 B$ R7 G- l7 |3 YPer Lesson: 60minutes $30 $40  " b0 v, a, J, O0 Y1 X- R
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson; p+ c# U- q, k
- i: s% A5 V/ f8 D/ s0 V+ A5 k" K
Over 8 years of piano teaching experience
# ~7 m0 H  E* J6 x% N9 年钢琴丰富教学经验
7 V0 Z5 m- V; ^$ p0 qOne-on-one lesson : V- z, d5 ?# K9 p; C
一对一课程
) @; Q1 D$ j/ }8 v* s3 EAlways preparing learners for music examinations
; F% L- `4 l. Y3 W, g. _为学生做好充分的考试准备( F- Q/ T1 z/ |: Y) P+ }
Previous students have gone tests and got international certificates3 [+ [7 S. G- {0 B+ J4 W0 _* v
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书8 p  _$ h. J4 |/ Q+ i
Can teach all songs from classical to pop music
5 V' c9 E! T0 V8 i) j' v( o& N! x8 b可教任何歌, 从古典到流行
; ?9 [9 m; v) M& ?Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
4 N4 L2 c9 [2 ]热情,有趣,快乐和有效率的课程
  d% O, D* a+ y, \9 hFor different students use unique teaching method
0 P7 B* r5 `3 F/ Y) `, ~( _针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
, V8 c8 M3 ^2 g6 P4 Y: ~* iCan be used for elective course
5 V, ~$ g) g4 D: x可做选修课- p: y3 z9 ]; O9 \
Rates below are for individual instruction
& H, p& n. A" e5 W1 x费用如下
9 |5 U- b6 l0 W$ o# a
; W6 g' e. q( k6 |( K  }Fee  1 2   
5 p' d$ h( z( S1 G- [  P' v0 CPer Lesson:30minutes $15 $20   
* v8 f4 x, O5 t, v/ n& y# V' S" ^Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
$ W# V, e% R) a( S% R. }Per Lesson: 60minutes $30 $40  ) H4 V/ K; O" |- z# K
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题