发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson5 s; N& m1 {' ~8 R& J3 Z
4 ?1 d; F8 K6 m' n, O
Over 8 years of piano teaching experience- i8 }$ o4 o: t# Z. e
9 年钢琴丰富教学经验
( P0 _( V2 H( ROne-on-one lesson 0 I8 G. p8 q( w0 H* r) m+ e& M
一对一课程# C) A9 r% s* H  h2 t$ U
Always preparing learners for music examinations ! n0 d7 u* F; L- b+ p
为学生做好充分的考试准备' V% l5 A: P% e2 h3 t7 I" O
Previous students have gone tests and got international certificates* n8 `$ f) l7 J' P
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书# _0 {% T( G  k
Can teach all songs from classical to pop music+ i' O3 X/ t) ^# T8 Q1 Q" p9 k  d
可教任何歌, 从古典到流行
3 s, [1 [1 e8 @( r9 [8 KEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons5 t2 _, r- ?8 Z1 w0 ?7 U9 `
热情,有趣,快乐和有效率的课程2 p! G2 b4 I) }/ s2 Z; Y/ s; P) _  Q
For different students use unique teaching method  U8 y# O  s( G% \8 w/ c( \) V1 g
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
- [8 _1 {; }5 ]! ^Can be used for elective course
$ N; J& F8 i) g" G; U9 s: ^/ Q7 O可做选修课/ U$ {8 F! A1 c, V/ M
Rates below are for individual instruction - n3 E5 S1 |! Z
费用如下
, f  V+ ?6 r" w6 D- q& J- @. g
: U* d. A% C' m% LFee  1 2   
9 x/ b- s) Z& R/ A) g9 vPer Lesson:30minutes $15 $20    % T8 Y( U3 J7 a; \3 `# m: ?' ]$ ?
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    - V+ L' ~6 f$ Y2 u1 O  ?6 m/ z
Per Lesson: 60minutes $30 $40  6 T" U% N/ l$ ?6 t7 y
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson/ c2 {! |+ A7 {/ A

* V  X8 ?& u5 w: ]  e  KOver 8 years of piano teaching experience
- ^, ?: {8 m0 r/ C4 S1 i9 年钢琴丰富教学经验6 R- ?+ t9 E" X
One-on-one lesson
- T- d- B6 o3 w1 c6 H一对一课程
5 v; `2 P% d* c# _! V% mAlways preparing learners for music examinations
  v3 m& M6 q1 c# @% D为学生做好充分的考试准备
% R# N% D% @* J* S* PPrevious students have gone tests and got international certificates8 t/ A$ L; z5 F2 X" ?" @
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书7 E6 A- O( C# K, K2 t# t
Can teach all songs from classical to pop music
/ ]* @+ ~1 Z5 a  @6 f可教任何歌, 从古典到流行
- ?" w' H) E) |% OEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
5 Y! x" I7 a# I" p8 c* s  [热情,有趣,快乐和有效率的课程
  H% q( q. l- S, q$ mFor different students use unique teaching method
" x! y: b1 E( C9 z+ ~针对不同的学生采用不同而独特的教学方针: Y& d8 N& R: \5 N& {3 A1 _
Can be used for elective course/ L! P2 _4 y& D1 v. w" N5 ]
可做选修课0 w  g9 a3 `/ C+ A* w' m
Rates below are for individual instruction + w7 W9 ^  [4 ^+ C
费用如下
2 d- t! a: \  Y1 E6 {$ P
+ V% `" k" w7 i+ P0 kFee  1 2   
& X( w8 y7 S: \) r( a6 I% GPer Lesson:30minutes $15 $20    $ V! C2 X  D0 M8 n0 z5 c
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
% V* k- |$ [8 c0 w6 I. QPer Lesson: 60minutes $30 $40  ' V% D% E7 f2 W4 T- k+ g
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题