发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson) E" N; z+ w. F2 Y& G( X6 i

" X/ L& w+ w( Y: rOver 8 years of piano teaching experience
# A% v4 D4 D/ ]& [9 _' ?5 C* Q9 年钢琴丰富教学经验
$ n8 Y; K1 V3 y2 @, R0 [0 @One-on-one lesson   r- `& W& o, i+ h
一对一课程
! `& f+ |3 B0 ^6 Z. y- qAlways preparing learners for music examinations
; j" Z6 o- e0 Q为学生做好充分的考试准备1 {# M, a# l- x0 }: C6 X
Previous students have gone tests and got international certificates6 J5 L7 l8 P- L9 P
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书7 w" s7 q6 v, y' b
Can teach all songs from classical to pop music4 r# j/ u/ `& ?1 E8 Y; m. w
可教任何歌, 从古典到流行* K" U  i7 z- |- K; [# x
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
/ {4 T4 }1 g+ H! `% I- C" Z+ Y( [热情,有趣,快乐和有效率的课程
6 C8 ~/ N! G: @8 F& U; @5 eFor different students use unique teaching method# D# l; T4 y) ]" t  }, j7 u
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针; s  b9 y  T* R! e5 r7 a& P+ X
Can be used for elective course9 t$ w" B4 d) @+ o$ f
可做选修课
! w0 ?. Z' z1 ?Rates below are for individual instruction 7 y9 q5 i7 w7 f2 P
费用如下
! O0 y6 ]: p+ q( o( _   w5 F; G# n/ ]  }+ I$ p7 Q& ?0 L* }
Fee  1 2    & J1 a5 C' g5 V! B3 f6 }0 m
Per Lesson:30minutes $15 $20   
* |: Q4 S0 U2 N, P9 O; ?5 s4 ?0 IPer Lesson: 45minutes $22.5 $30      o$ x$ x+ H) ~9 Z  m7 i& a8 U
Per Lesson: 60minutes $30 $40  4 C% D. I1 Y9 X+ u- _
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
2 v" @3 y& }  b  s1 P6 ~
: N. w; c0 s4 g1 K! ZOver 8 years of piano teaching experience
2 Y" _& ~% m% [3 U" W6 K  ^0 t9 年钢琴丰富教学经验
: m" ^0 O; }& K. C& }One-on-one lesson ; e) L5 @) D9 {$ s( @" Z4 w
一对一课程
- O, I) P. ?3 z: ^. ^Always preparing learners for music examinations 1 @8 a6 _9 O5 m! `4 U
为学生做好充分的考试准备$ y' d) ]0 k, d( @4 s: @; L
Previous students have gone tests and got international certificates4 c' Z" M8 T, _- q  e
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
& K! }! M0 G1 Q  GCan teach all songs from classical to pop music
. O  U, H3 m& H3 ~3 p0 u; P可教任何歌, 从古典到流行0 [8 k! P! I3 t9 D8 e5 H7 s; \+ p* S" B
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons; @/ a, z7 j* J$ a
热情,有趣,快乐和有效率的课程# A, }3 @. l* P- u  Z" j4 {
For different students use unique teaching method5 [( z* z( S- s5 e: B( H) b2 H
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针7 K1 H+ M; y, T
Can be used for elective course% H3 C9 ~1 S2 g+ \( |
可做选修课8 L- n6 C. c! x8 I( f6 o( {5 i/ U
Rates below are for individual instruction
  u; N3 {; f# z  ^0 C0 Z' j费用如下
! s* o8 u8 C' h8 b  s5 F" v+ O # W& H& Y2 Z* D# B% V' L$ W. Z
Fee  1 2    ' Z' s& k" w. l6 r" r0 Y; @5 A
Per Lesson:30minutes $15 $20    ; Q0 o$ e$ z9 h' \" `1 e
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
7 D, S2 }" B8 P$ rPer Lesson: 60minutes $30 $40  3 @3 I' f/ g8 l, u1 N
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题