发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson9 q" `9 C- o: _$ b
9 W, B+ h' n! D$ G
Over 8 years of piano teaching experience
& _0 ]9 X2 ^$ g! t' K+ U. L9 年钢琴丰富教学经验) Z/ n1 n; D! _, k0 h) L
One-on-one lesson & B9 h4 [# J4 ?3 f3 a2 d; P
一对一课程
$ f1 R6 \' w3 [# x( DAlways preparing learners for music examinations
( T  Y8 w+ `: S5 S4 I4 F为学生做好充分的考试准备
5 o% i0 W! k# F3 `3 oPrevious students have gone tests and got international certificates
9 I5 [3 h- U2 P% P, Z1 Z7 x3 I/ K) q参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书/ V9 U, `0 x9 V( y& A8 k
Can teach all songs from classical to pop music
  T5 O" A6 d7 z: `( K& K可教任何歌, 从古典到流行: U1 \1 _7 ]0 P# G6 y/ h7 \% Q" c& F
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons4 V2 k4 m6 m3 v" l2 k: A: Q4 E
热情,有趣,快乐和有效率的课程) f) r, @. p2 h# s
For different students use unique teaching method# ]9 O7 v$ u$ Q8 {& H( s* w( n5 Q
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
" \' \: }6 Q( \8 wCan be used for elective course% X7 _. p% d; p% X
可做选修课6 L& x( v& \! w( N& V) Y' |
Rates below are for individual instruction 3 {; x' v" F! r' r
费用如下6 U0 ~6 A& x+ U. @" B9 C0 E- Z0 N3 p  Z

7 Y; P5 }% U* o  [' \) J5 Q1 SFee  1 2    0 x' l% ?3 B; I6 C% U
Per Lesson:30minutes $15 $20   
- @1 O; x- }. h  YPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    & N% ~8 ?4 j8 O- f
Per Lesson: 60minutes $30 $40  ; Z/ s+ i% _+ C
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
2 V1 |1 L3 }/ l' h- {1 _. @, b8 @. I; I6 h& O0 ]4 u* ~. V7 w% u; U, t/ A
Over 8 years of piano teaching experience3 B% {9 g" W9 s. |. ?6 Z" v( ~/ \
9 年钢琴丰富教学经验
0 J3 O# z* v4 s4 xOne-on-one lesson
$ a- F* S+ G2 Z" t/ v5 n0 W一对一课程
( \, j4 }+ I$ F; k2 ]Always preparing learners for music examinations
: ]' G* r; b0 ^" ?为学生做好充分的考试准备
# x8 Y" p5 J) Z, I7 rPrevious students have gone tests and got international certificates
% L# h* f, E% o& n" i参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
7 @  c, T$ c9 M( D* q, xCan teach all songs from classical to pop music
7 _2 g: L9 v) E) O  R0 B/ T可教任何歌, 从古典到流行* }6 [& Z5 M9 A. Q& V
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
  o% {) s: P. t/ Z& ], L& \/ h1 X* u( t热情,有趣,快乐和有效率的课程
- d2 |. @7 T5 b% f4 @( eFor different students use unique teaching method
& ~. f6 F5 x, I  o" e; t$ @针对不同的学生采用不同而独特的教学方针7 q* N5 r2 h4 [
Can be used for elective course' u. m: e) F+ o6 d; K$ X
可做选修课
4 i- h& j% u+ h" NRates below are for individual instruction
- ~5 l3 S" Q6 s: t/ x费用如下6 }" y* }+ j) }, L1 {2 I9 p

: W4 o% L9 {9 l0 N" C; |8 wFee  1 2   
* c5 e0 S( }5 T. ]Per Lesson:30minutes $15 $20    : K; x# i% }' i7 i9 U9 G
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
; `! n1 y! V6 _  p" j$ a# XPer Lesson: 60minutes $30 $40  4 Y5 P0 F3 f/ r& m( r
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题